
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Type | Voltage Level |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Open Drain, Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 0 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Propagation Delay | 1.5 ns |
| Logic Function | Translator |
| Number of Inputs | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Channels per Circuit | 2 |
| Voltage - VCCA | 1 V to 3.6 V |
| Voltage - VCCB | 1.8 V to 5.5 V |
Stock: 528
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66259
Ext.Price$0.66259
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66259 | $0.66259 |
| 10 | $0.61462 | $6.14620 |
| 25 | $0.57013 | $14.25325 |
| 50 | $0.52886 | $26.44300 |
| 100 | $0.48217 | $48.21700 |
| 300 | $0.43960 | $131.88000 |
| 500 | $0.40080 | $200.40000 |
| 1000 | $0.38100 | $381.00000 |
| 3000 | $0.36217 | $1086.51000 |
| 5000 | $0.34427 | $1721.35000 |
